Kapat
Sosyal Medya 530 0

Instagram Hesap Dondurma [Kesin Çözüm]

Sosyal medya platformları için telefonlara entegrasyon konusunda en başarılı uygulamalardan biri olan Instagram artık sadece bireysel kullanıcılar tarafından değil kurumsal kimliğe sahip firmalar tarafından da tanıtımların, reklamların yapılması ve müşterilere ulaşılması için seçilen tek platform olmuş durumda. Instagram’ın bu başarısını elde etmesindeki en büyük paylardan biri de kolay bir ara yüze sahip olması ve rahatlıkla üye olunarak hesapların dondurulabilmesi oluyor. Çeşitli sebeplerle instagram hesap dondurma işlemini yapmak isteyen kişilerin çok basit bir yöntemle kısa sürede bunu gerçekleştirmesi mümkün olmaktadır. Hesabını tamamen silmek istemeyip daha sonra hesabına tekrar ulaşmak isteyen kişiler geçici olarak kapatma özelliğini kullanabilirler. Bu durumda kişilerin Instagram hesabı görünmez hale gelecektir. Hesaba hangi platformdan olursa olsun bir kez giriş yapılması halinde ise söz konusu hesap aktif hale gelecektir.

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’ın kolay bir ara yüzle kullanıcılara ulaşması çok rahat bir kullanım sağlıyor olsa da kullanıcıların hesapları ile ilgili yapabilecekleri her şeye uygulama üzerinden erişemiyor olması büyük bir sorun teşkil etmektedir. Örneğin, instagram hesabı geçici olarak kapatma özelliği de mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilmeyen Instagram internet sitesinden mobil cihazlardaki tarayıcılar ya da PC kullanımı ile yapılabilen bir eylemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle kullanıcıların Instagram web sitesine girdikten sonra en altta yer alan destek bölümüne daha sonra ise “Hesabınızı Yönetme” ve “Hesabınızı Silme” bölümlerini sırasıyla takip etmesi yeterli oluyor.

Instagram Hesap Nasıl Dondurulur?

Başka sosyal medya platformlarında hesap dondurma olarak bilinen özellik aslında Instagram üzerinde yer alan hesabın geçici olarak kapatılması özelliği olmaktadır. Instagram kullanıcıları yukarıda bahsi edilen bölüme gelip belirtilenleri yapması halinde instagram hesabını dondurma işlemi de gerçekleşmiş olacaktır. Burada kullanıcıların hesabımı silmek istiyorum seçeneği yerine hesabımı geçici olarak kapat bölümlerini tercih ederek ilgili sayfaya gitmesi gerekiyor. Burada bilgilerin yer aldığı bölümde gerekli düzenlemeleri yapıp daha sonra hesabın geçici olarak kapatılması sağlanabilir. Hesabı kapatırken Instagram tarafından hesabın neden geçici olarak dondurulmak istendiği sorulurken hesabın şifresinin girilmesi de talep edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir