Mobil 63.889 36

Turkcell, Avea, Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Artık hattınıza ait numaranızı yeni bir hat almadan, bağlı olduğunuz operatörünüze başvuruda bulunarak değiştirebilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Avea Faturalı ve Faturasız hat aboneleri belirli bir ücret karşılığında aktif olarak kullandıkları gsm numaralarını değiştirebilirler. Numara değiştirme işlemi ile sadece sistemde kayıtlı olan telefon numaranız değişir. Mevcut operatörünüz korunur. Peki bu sistem nasıl işliyor? Ücretlendirme nasıl? Koşullar neler?

turkcell numara degistirme nasil yapilir

Turkcell numara değiştirme nasıl yapılır?

Turkcell faturalı ve faturasız hat abonelerine numara değiştirme imkanı sunuyor. Hat sizin adınıza kayıtlı ise kimlik belgenizle Turkcell İletişim Merkezi‘ne başvurmanız ya da 532 nolu numaradan Turkcell Müşteri Hizmetleri‘ni aramanız yeterli. Eğer kullanmakta olduğunuz hat başkası adına kayıtlıysa; hat sahibinden alacağınız vekalet belgesi ve kendi kimliğiniz ile Turkcell iletişim merkezinden numaranızı değiştirebilirsiniz.

Turkcell Numara değiştirme ücreti bireysel aboneler için KDV ve ÖİV dahil 20 TL.

vodafone numara degistirme nasil yapilir

Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır?

Vodafone’da sadece faturasız hat aboneleri numara değişikliği yapabiliyor. Numara değişikliği ile mevcut tüm haklarınız yeni numaranıza aktarılıyor.Hat sizin adınıza kayıtlı ise kimlik belgenizle Vodafone cep merkezleri‘ne başvurmanız ya da 542 nolu numaradan Vodafone Müşteri Hizmetleri‘ni aramanız yeterli.

Vodafone Numara değiştirme ücreti 15 TL’dir.

avea numara degistirme nasil yapilir

Avea numara değiştirme nasıl yapılır?

Avea’da faturalı ve faturasız hat aboneleri numara değiştirme servisinden faydalanabiliyor. Hat sizin adınıza kayıtlı olmalıdır. Ayrıca hattınız faturasız ise en az 20 TL bakiye bulunması gerekiyor. Faturalı hatlarda ise değişim ücreti bir sonraki ay faturanıza yansıtılıyor ve numara değişikliği her ay 1 defa yapılabiliyor. Numara değiştirme işlemini; Avea online işlemlerden, 500 nolu numaradan Avea müşteri hizmetlerini arayarak yada Avea bayilerine uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir oparatörden hat taşıma ile gelenler 6 ay sonrasında numara değişikliğinden yararlanabilir.

Avea numara değiştirme işleminin ücreti KDV ve ÖİV dahil 20TL’dir.

“Turkcell, Avea, Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır ?” üzerine 36 yorum

 1. Abdullah dedi ki:

  Çok teşekkürler ama vodafonenun numara değiştirme yolu daha güzelmiş

 2. Abdurrahman dedi ki:

  Çok teşekkürler. Ücretsiz olsaydı daha güzel olurdu.

 3. Ferit dedi ki:

  Ücretli olmasa daha iyi olacakti yapacak birsey yok verecez mecburen 😉

 4. Fırat dedi ki:

  Teşekkürler yararlı bilgiler için.

 5. tolga dedi ki:

  peki benim numara 0536 la başlıyor yani türkcell numarası ama vodafone ye geçiş yaptım türkcell e mi yok vodafone ye mi gidecem

  1. yasir çam dedi ki:

   Sevgili Teknocard takipcimiz, Vodafone bayisine başvuru yapmanız yada iletişim merkezini aramanız yeterlidir.

 6. tolga dedi ki:

  peki benim numara 0536 la başlıyor yani türkcell numarası ama vodafone ye geçiş yaptım türkcell e mi yoksa vodafone ye mi gidecem

 7. Enes Bayraktar dedi ki:

  Size vodafone başlayan nuramaları verir yani 054*******

 8. Enes Bayraktar dedi ki:

  Hattınızı hangi operatöre taşımışsanız taşıdığınız operatörün bayisine gidebilir yada müşteri temsilcisini arayıp numaranızı değiştirebilirsiniz.

 9. selçuk dedi ki:

  Turkcell de numara Değiştirme 20 tl mi? Müşteri temsilcisi aracılığı ile yapabilirmiyiz?

  1. yasir çam dedi ki:

   Sevgili Teknocard takipcimiz, Turkcell’de numara değiştirme işlemi 20 TL dir. Müşteri hizmetlerini arayarak yada Turkcell İletişim Merkezi‘ne başvurarak değişim işlemini yapabilirsiniz.

 10. Ada dedi ki:

  Hat babamın ustune fakat burda degıl acaba ben kızı oldugunu belırtsem degıstırme yaparlarmı

  1. yasir çam dedi ki:

   Sevgili Teknocard takipcimiz, Sizin başvurmanız durumunda olumsuz cevap alırsınız. Fakat bağlı bulunduğunuz operatörün online işlemlerinden veya babanız müşteri hizmetlerini arayarak numara değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

 11. Ada dedi ki:

  Hat babamın ustune fakat yanında degıl acaba ben kızı oldugumu belırtsem numara degısıklıgı olur mu

 12. Ali dedi ki:

  Benim numara turkcell ama vodafone taşıdım.Numara degisikligi olurmu ayrica numara değisikliği yapilirken kendi iatedigimiz rakam olabiliyormu

 13. Ali dedi ki:

  Benim numara turkcell ama vodafone taşıdım.Numara degisikligi olurmu ayrica numara değisikliği yapilirken kendi istedigimiz rakam olabiliyormu

  1. yasir çam dedi ki:

   merhaba, vodafone müşteri hizmetlerini arayarak veya Vodafone cep merkezleri‘ne giderek numara değişikliği yapabilirsiniz. İstediğiniz numara başkası tarafından kullanılmıyorsa 541,542,543,544… olacak şekilde numaranızı alabilirsiniz.

 14. burak dedi ki:

  Bnm numaram avea ama vodafone a tasidim numaramin son iki hanesini degiscem vodafone bu islemi yapar mi yoksa avea ya geri mi donmeliyim bilgisi olan var mi ?

 15. levent dedi ki:

  turk telekomdan yeni hat aldım. numara değiştirmek istiyorum. numarayı kendim oluşturabilir miyim yoksa verdikleri numaralardan mı seçiyoruz. teşekkürler

  1. yasir çam dedi ki:

   Merhaba, Avea online işlemlerde Numara değiştirme kısmında size 4 yada 5 tane farklı numaralar sunuyor. Bunlardan bir tanesini seçerek numaranızı değiştirebilirsiniz. Avea bayisinde ise istediğiniz numara boş ise yetkili yardımcı olacaktır.

 16. Doğan dedi ki:

  Ben de 17 yaşındayım ve Turkcell hattım babamın üzerine kayıtlı. Anladığım kadarıyla online işlemlerle babama ihtiyaç duymadan numaramı değiştirebilirim..? Peki nedir bu online işlemler? Tam olarak ne yapmam gerekiyor? Hangi belgelere ihtiyacım var?

 17. Aysun cebeci dedi ki:

  Merhaba biraz önce Vodafone müşteri temsilcisi ile görüştüm 535 ilr başlayan vt 5 yıl önce Vodafone a taşıdığım numaramı değiştirmek istediğimi söyledim … Bana sunduğu yöntem ” farklı operatöre geçin , sonra tekrar Vodafone geçmem gerekiyormuş böyle Dedi saçma değil mi ??

 18. Zeynp dedi ki:

  Aveada 500ü aradktn snra 20 tl yuklyrm.yoksa yukleme yaptktan sonramo aryrz

 19. Derya dedi ki:

  Hat babamın adına müşteri hizmetlerinden değişmem mümkün mü?

 20. Aslı dedi ki:

  Vodafoneliyim ve hattım faturalı. Faturalı olduğu için numaramı değiştiremeyecek miyim? Bu nasıl bir saçmalık diğer operatörlerde faturalı faturasız ayrımı olmazken Vodafone neden böyle bir saçmalık yapmış anlayamadım!!

 21. Mine dedi ki:

  Merhabalar ben hattı alali 3 yıl oldu ve önce turkceldi sonra 1 yıl önce vodafone çevirdim hatti ve suan da numarami degistirmek istiyorum ve hattimin uzerine cihaz kayıtlı nasıl yapicam yardımcı olur musunuz

 22. Ferit dedi ki:

  Merhaba benim numaram 0535 *** 4444 ile bitiyor. Çok özel bi numara benim için ilk faturasız hat 17 yıldır kullanıyorum fakat bazı rakamlarını değiştirmek istiyorum, 0535 ten sonraki 2 yada 3 rakamı değiştirebiliyormuyum şütfen acil cevap yazarsanız çok sevinirim

  1. yasir çam dedi ki:

   Sevgili Teknocard takipcimiz, büyük ihtimal değiştiremezsiniz. Çünkü sonu 4444 biten boşta telefon numarası bulmanız imkansız.

 23. Ertan Danacı dedi ki:

  Selamun aleykğm benim hattım 0538`le baslıyor ve 01`56`la baslıyor ben bu numaramın sonunu 5672 olarak yapabilirmiyim sizce wodofoneden krsin olurmu yani

 24. Özlem dedi ki:

  Hattımı vodofoneden Türk telekoma taşıyacağım numaramin sin 4 hanesini deistirmem içi 6 ay beklemem mi gerek?

  1. yasir çam dedi ki:

   Vodafone’da iken numaranızı değiştirin ve taşıma işlemini gerçekleştirin. Türk Telekom 054X lı numaralarda değişiklik yapamaz diye biliyorum. Yada Türk Telekom’a geçiş yaparak numaranızın tamamını değiştirebilirsiniz. Tabiki 6 ay sonrasında…

 25. Kübra dedi ki:

  Numara değişikliği hemen oluyor mu

 26. Osman Sedat Ulug dedi ki:

  Hat taşıma ile operartöre gelenlere 6 ay dan az süre tanısalar daha iyi olurdu, 6 ay süre uzun geldi, hat numaramı kullananların verdiği rahatsızlık fazla.

 27. misafir dedi ki:

  Vodafona fauraliyim numarami nasil degsitireblitim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir